Instagram

Turnaje v okolí 100km

Lichess

Tradičné mikulášske podujatie neostalo ani tento rok bez našej účasti.

Miška v prvom kole odohrala súrodenecké derby, v ktorom ťahala za kratší koniec, no z ďalších troch partií vyhrala obe hrané čiernymi. Dostala sa tak na polovičný bodový zisk a dva body mala už v polovici turnaja. Následne sa jej však nepodarilo pridať už ani jedinú remízu a až postupne teda tabuľkou klesla.

Filipko v prvom kole absolvoval taktiež derby, klubové so Searom a vo štvrtom kole ďalšie so Shabirom. V nich, ani v druhom kole však úspešný nebol a tak jeho jediným ziskom bola výhra bez boja. V piatom a šiestom kole však vyhral hneď dva razy po sebe a do poslednej partie tak bojoval o prvú polovicu tabuľky. Tá mu však predsa len utiekla.

Andriy začal dvoma prehrami proti veľmi silným súperom, no ďalšie dve dokázal vyhrať a z prvej polovice tak vyťažil maximum. Potom však prišli ďalšie dve prehry, ktoré však dokázal vykompenzovať výhrou z posledného kola proti Miške a jeho celkový zisk tak skončil na troch bodoch.

Maťko pokračoval v rodinnom duchu a po vzore Mišky vyhral partie iba čiernymi figúrami a to v už spomínanom prvom a následne treťom a piatom kole. Medzi nimi podľahol obom favoritom. Do šiesteho kola dostal príliš ťažkú prekážku v podobe výborne zamaskovanej 1900-vky až 2000-ky. V poslednom kole sa mu nepodarilo potvrdiť stopercentnú bilanciu čiernych figúr a skončil tesne pod polovicou, ako najlepší z trojbodových.

Shabir po očakávanej výhre v prvom kole v druhom kole podľahol jednému z favoritom na TOP5 a následne prehral aj druhý raz. Potom však zaznamenal víťazný hetrik, keď v piatom i šiestom kole zdolal papierovo silnejších súperov a bojoval o umiestnenie v prvej desiatke. Po prehre z nej vypadol, ale rozhodne nemôže byť nespokojný.

Sear v úvodných štyroch kolách potvrdzoval papierové predpoklady, keď dve prehry s favoritmi vykompenzoval dvoma výhrami. Následne však, po vzore svojho brata vybral v piatom aj v šiestom kole a čerešničku na torte si nechal na záver, keď remizoval s veľmi silným súperom a obsadil veľmi pekné dvanáste miesto.

Lucka v turnaji vyhrala všetko, čo podľa nasadenia vyhrať mala, no v záverečných dvoch kolách pridala k "povinnostiam" aj čosi navyše. Najprv v šiestom čiernymi remizovala s jedným favoritom a aby toho nebolo málo, v poslednom kole spôsobila svojou výhrou čiernymi malý veľký šok. Vďaka nej sa vyšvihla až do prvej desiatky, konkrétne na deviatu priečku. Okrem nej však vyhrala aj cenu pre najlepšieho juniora a to sa isto počíta, najmä keď o tom pred turnajom mohla maximálne tak dúfať.

Rapid turnaj (39 hráčov): L.Strišková 4,5b/7 9.miesto (1.miesto v kategórii juniorov), Se.Sahidi 4,5b/7 12.miesto (3.miesto v kategórii juniorov), Sh.Sahidi 4b/7 18.miesto, M.Šúň 3b/7 24.miesto, A.Globa 3b/7 29.miesto, F.Štelbaský 3b/7 30.miesto, M.Šúňová 2b/7 33.miesto