Počas jarných prázdnin sa Maťo s Vladkom zúčastnili reprezentačného sústredenia v Česku, ktoré bolo spojené s účasťou vo Fide opene prebiehajúcom paralelne počas MČR mládeže. Od úvodu turnaja chalani nasadli na neplánovanú remízovú vlnu a po druhom kole ich už mali na konte štyri. V pondelkovom dvojkole zaradili vyšší rýchlostný stupeň a Vladko zaznamenal plný zásah a Maťo k výhre pridal remízu. Po štyroch kolách tak situácia vyzerala hneď lepšie. Maťa v piatom kole čakal čiernymi súper z kategórie prijateľných, no jeho kamikadze štýlu podľahol. Vladko si bielymi zahral proti turnajovej jednotke a po nemastnom neslanom výkone mu podľahol. Následne však čiernymi mierneho favorita udržal na uzde a Maťo si v slovenskom derby taktiež pripísal na konto pol bodu. Autor článku bol každý večer po úvodnom intre „Kohout zdraví krocana“ informovaný o situácii na sústredení, s ktorou sú obaja veľmi spokojní. Okrem šachového programu totiž stíhajú aj bowling, stolný tenis, futbal s penovou loptou priamo na chodbe a obľúbené animované seriály. Sedmička priniesla obom šťastie, keď nejasné partie nakoniec naklonili na svoju stranu. V predposlednom kole Vladko bojoval proti lídrovi turnaja ako aj proti začínajúcej chorobe a žiaľ nevyužil viacero zaujímavých možností. Maťo pridal na svoje konto bielymi remízu a čo čert, resp. swiss manager, nechcel.... chalani hrali posledné kolo proti sebe. Obaja mierne zdravotne indisponovaní nakoniec ukončili turnaj zmierlivo. Prakticky si tým uhral svoje nielen ratingovo, ale aj tabuľkovo.

Online prenos: Online sekcia Českého šachového zväzu

Fide open (34 hráčov): V.Bochnička 4,5b/8 10.miesto, M.Šándor 4,5b/8 12.miesto

V bleskovom turnaji začal veľmi dobre Vladko, keď z prvých siedmich partií ich vyhral celých päť, no záverečné štyri kolá pre neho skončili malou katastrofou a po štyroch prehrách klesol až na úvod štvrtej tridsiatky. Maťo podal konzistentný výkon, keď podľahol iba trom favoritom. Ku piatim výhram pridal tri remízy, keď najmä náročný záver zvládol. Výsledkom tak bolo pekné dvanáste miesto.

Bleskový turnaj (56 hráčov): M.Šándor 6,5b/11 12.miesto, V.Bochnička 5b/11 31.miesto